Парацетамол дітям


 

Медики не рекомендують збивати температуру, якщо вона не перевищує 38 градусів. Але якщо ртутний стовпчик термометра піднявся вище цього показника, то температуру необхідно терміново знизити. Доросла людина найчастіше використовують парацетамол. Малюкам він також відмінно допомагає, але для них існує спеціальний дитячий варіант.

Існуючі форми препарату

Дитячий парацетамол випускається в трьох видах: сироп, свічки і таблетки.

Парацетамол дозування для дітей

1. Сироп

Препарат у цьому випадку являє собою солодку на смак суспензію. Вона дуже подобається дітям, і малюки із задоволенням приймають ліки. Прийом суспензії дозволений вже з другого місяця життя дитини. В окремих випадках педіатри дають добро на використання кошти безпосередньо з моменту народження, підбираючи індивідуальне дозування.

Точність дозування визначається за допомогою спеціального шприца з мірними поділками. Парацетамол (дозування для дітей вказана трохи нижче) навіть трохи нудотний на смак, але розводити його водою не можна. Краще дати дитині його запити після прийому.

Доза розраховується наступним чином:

  • від 0…6 місяців – кількість препарату визначать педіатр, беручи до уваги масу тіла малюка;
  • 6 міс…1 рік – 2,5 …. 5 мл;
  • 1….3 роки – 5….7,5 мл;
  • 3….6 років – 7,5…..10 мл;
  • 6….12 років – 10…..15 мл.

Число прийомів препарату не повинна перевищувати чотирьох разів за повну добу. При цьому проміжок між ними повинен становити не менше 4 годин.

2. Свічки

Наступний формат випуску жарознижуючий засіб. Супозиторії вводяться ректально, тобто свічку необхідно акуратно вставити в анальний отвір дитини. У цьому випадку парацетамол (дозування дітям в цьому випадку також залежить від віку) дуже швидко всмоктується в кишечнику, збиваючи температуру більш ефективно.

Малюкам, яким ще не виповнилося 3-х місяців, дозу підбирає лікар. Супозиторії у цьому віці вдома використовувати не можна, оскільки можна спровокувати передозування. Призначити парацетамол ректально малюкові можуть лише в умовах стаціонару і в самих крайніх випадках.

Цікаве за темою:  Головний біль під час вагітності

При купівлі свічок необхідно звертати увагу на указную дозування в грамах.

Дітям у віці:

  • від 3 до 12 місяців призначається супозиторія, масою 0,08 г;
  • від 1 року до 3 років – свічка, масою 0,17 г;
  • від 3 до 6 років – свічка, дозуванням в 0,33 г;
  • від 6 до 12 років – дві супозиторії по 0,33 р.

Використовується препарат також не більше чотирьох разів за 24 години. Часовий проміжок між прийомами – не менше чотирьох годин.

3. Таблетки

У маленьких дітей використовуються досить рідко, оскільки змусити дитину її проковтнути складно. Можна таблетку розтерти в порошок і розвести водою або компотом (чаєм, соком). Але навіть у такому вигляді малюки дуже неохоче ковтають ліки. У таблетках парацетамол дітям (дозування прив’язана до віку дитини) можна давати тільки після того, як дитині виповниться 2 роки.

Найчастіше таблетований парацетамол випускається з дозуванням 200 мг. У цьому випадку, дитині у віці:

  • 2…6 років призначається ½ таблетки на прийом;
  • 6…12 років – вона повна таблетка;
  • старше 12 років – 1…2 таблетки.

Кількість прийомів і часовий проміжок між ними, такі ж, як і розглянуті раніше.

Показання до застосування

Парацетамол є класичним жарознижуючим засобом і не може використовуватися як препарат для лікування якого-небудь захворювання. Підвищення температури тіла – явна ознака розвитку хвороби. Парацетамол призначений для зняття даного симптому і полегшення стану хворого дитини. Вживання кошти більше трьох діб вкрай небажано.

Парацетамол призначається для використання у наступних випадках:

  1. Якщо у дитини температура тіла перевищує показник в 38 градусів. Взагалі не рекомендується збивати її, якщо цифра менша, чим 38,5…38,9. Але висока температура тіла може стати причиною розвитку у малюка судом.
  2. Якщо у малюка спостерігається слабо виражений больовий синдром. Наприклад, при головному болю, під час прорізування зубів, невралгії та інших станах.
Цікаве за темою:  Микрополяризация головного мозку

Передозування парацетамолом

Виключати передозування, і навіть отруєння ліками, не можна. Цьому може сприяти неуважність батьків, які просто не читають інструкцію. Адже там вказані точні дози, дозволені в певному віці.

Наступний можливий варіант – комбіноване лікування. Дитині може бути прописано засіб, у складі якого вже є парацетамол. Одночасний прийом ліків цілком може стати причиною отруєння.

Невірно підібрана дозування найчастіше припадає на таблетований препарат, коли дитина отримує «доросле» кількість ліків.

Передозування можливе і в разі недотримання рекомендованого тимчасового інтервалу. Якщо препарат не зміг збити температуру протягом години, то необхідно використовувати також і не медикаментозні засоби для зниження температури, зокрема, обтирання дитини прохолодною водою.

Причиною отруєння може стати самостійний прийом ліків малюком. Суспензія дуже смачна і малюк, діставшись до пляшки, може його просто випити повністю. Якщо щось подібне сталося, то за дитиною необхідно ретельно спостерігати. При появі ознак отруєння (нудота, блювота, скарги на болі в животі), потрібно викликати бригаду швидкої невідкладної допомоги. Малюкові дадуть энтерсорбент – засіб, що зменшує швидкість всмоктування препарату. При сильному отруєнні шлунок малюка промиють і введуть антидот.